Czym jest Endermologia LPG?
Endermologia lpg w głównej mierze opiera się na masażu. Tym co odróżnia ją od standardowego masażu jest fakt użycia specjalnej głowicy, dzięki której masaż odbywa się pod ciśnieniem. Dodatkowo wybrany fragment skóry poddawany jest działaniu specjalnym rolkom, które z różną prędkością i w różnych kierunkach oddziałują na daną partię. Pobudza metabolizm komórek tłuszczowych. Stymuluje skórę do wytwarzania kwasu hialuronowego koleganu i elastyny, które są odpowiedzialne za utrzymanie oraz przywracanie jędrności i sprężystości skóry.
Do kogo jest przeznaczona?
Zabieg ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób zmagających się z uciążliwym cellulitem. Dzięki pobudzeniu głębokich warstw zabieg również zapewni dokładne odżywienie organizmu oraz oczyszczenie ciała z toksyn. Pobudzenie krążenia w z każdym kolejnym zabiegiem sprawia, że skóra staje się gładsza i młodsza.
Na tego typu masaż mogą zdecydować się wszystkie osoby z nadwagą i otyłością borykające się z problemem zrzucenia wagi i ujędrnienia ciała. Warto wybrać ten zabieg również kiedy pojawiają się u nas obrzęki czy bóle reumatoidalne.
Warto również wybrać się na ten zabieg kiedy nasz tryb życia jest przepełniony stresem. Już nawet półgodzinny zabieg pobudzając nasze ciało nie tylko zmusza je do samooczyszczenia, ale też sprawia, że w naszym organizmie rozpoczyna się produkcja endorfin. Redukuje to napięcie i pozwala na odprężenie.
Jak wygląda zabieg?
Przygotowanie do zabiegu endermologii ciała rozpoczyna się od włożenia ściśle przylegającego kombinezonu. Będzie on stanowił barierę w bezpośrednim kontakcie głowicy urządzenia ze skórą. Dodatkowo kombinezon pozwala na wykonywanie płynnych ruchów podczas zabiegu oraz uzyskanie jego optymalnej skuteczności. Sam zabieg jest bezbolesny i polega na zasysaniu przez głowicę aparatu fałdu skóry, która rolowana jest od zewnątrz do wewnątrz.
Efekty:
Oprócz relaksującego masażu z całą pewnością można zauważyć:
- Polepszenie się wyglądu skóry dzięki jej odżywieniu i pobudzeniu krążenia.
- Wygładzenie i redukcja cellulitu są czymś, co klientki cenią sobie najbardziej.
- Zmniejszenie obrzęku limfatycznego poprzez pobudzenie głębokich tkanek.
Pierwsze efekty mogą być widoczne już po pierwszej wizycie, kiedy to z organizmu usunięty zostaje nadmiar wody oraz zmniejsza się opuchlizna nóg u osób, które miały z tym problem. Na prawdziwe i długotrwałe zmiany trzeba poczekać. Sylwetka poprawia się z reguły po ok. 6-10 masażach. Natomiast pełna seria powinna składać się z około 10-20 wizyt. Wszystko to zależy od skali problemu oraz oczekiwań pacjenta. Zabiegi wykonuje się w tygodniowych seriach (2-3 razy). Pomiędzy nimi musi być jednodniowa przerwa.
Wskazania:
- obrzęki i zastój
- redukcja tkanki tłuszczowej w sposób nieoperacyjny
- redukcja uporczywego cellulitu
- wygładzenie i ujędrnienie skóry ciała
- modelowanie sylwetki
- poprawienie krążenia krwi i limfy w organizmie
- rozluźnienie mięśni i stawów
- przygotowanie mięśni do wysiłku fizycznego
- rozluźnienie mięśni po aktywności fizycznej
- zmniejszenie obrzęków
- walka z bólami pleców i mięśni
Przeciwwskazania:
- żylaki, zapalenie żył, naczyniaki
- gorączka
- wszelkie stany zapalenie naczyń krwionośnych
- choroby nowotworowe
- infekcje i stany zapalne skóry
- ciąża oraz karmienie piersią
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych
- mechaniczne uszkodzenia skóry i naskórka
- trądzik różowaty
- wszczepiony stymulator serca
- niewydolność wątroby
- posiadanie wszczepionych implantów
- blizny pooperacyjne do 6 miesięcy
- choroby bakteryjne, wirusowe, grzybiczne